Systemy dystrybucji kart Datacard MXD

MXD to grupa urządzeń odpowiedzialnych za naklejanie kart na spersonalizowane formularze i składanie ich do formatu mieszczącego się w kopercie. Obejmuje ona modele MXD110, MXD210, MXD610 i MXD810, zróżnicowane pod względem wydajności i funkcjonalności, przeznaczone do współpracy z odpowiadającymi im modelami MX tj. MX1100, MX2100 itd.

Niezależnie od modelu, każde urządzenie MXD cechuje niezawodność i pewność działania. Zaawansowany system śledzenia kart i formularzy w całym cyklu produkcyjnym gwarantuje właściwe dopasowanie tych dwóch elementów i eliminuje ryzyko dostarczenia klientowi niewłaściwej karty.

Za drukowanie formularzy odpowiadają szybkie drukarki laserowe; wśród oferowanych przez Entrust urządzeń znajdują się topowe modele HP, Konica Minolta i Riso, umożliwiające druk czarno-biały lub kolorowy, w formacie A4 lub A3. Na jednym formularzu można umieścić do 4 kart w pozycji poziomej, a w systemach MXD610 i MXD810 jest możliwość umieszczenia nawet 5 kart, w tym 3 w pozycji pionowej. Formularze mogą być następnie złożone w C lub Z, a w MXD610 i MXD810 także w V. Do umieszczania kart na formularzach wykorzystywane są samoprzylepne naklejki, których każda strona pokryta jest innym rodzajem kleju. Dzięki temu karta jest solidnie przyklejona do papierowego nośnika, a jednocześnie możliwe jest jej odklejenie bez uszkodzenia formularza.